מהו יבוא אישי

יבוא אישי הוא יבוא של חפצים אישיים, טקסטיל, מכוניות ועוד, המיובאים ממדינות זרות. אין הגדרה מושלמת ליבוא אישי, אך באופן כללי ההתייחסות היא לרכישה ישירה של סחורות מעבר לים, לא כבעלי חברה, לא כייצרנים, אלא רק למטרה של שימוש אישי ולא כל יבוא אישי קשור ליבוא רכב. קיימות 2 דרכים לביצוע של יבוא אישי:

1. לבצע הזמנה אישית, אשר מועברת דרך אתר אינטרנט או מייל, ישירות לחברה, ליצרן או ליצואן.

2. אפשרות שניה היא לפנות ליבואן, כדי שהוא יצור קשר ויהיה מתווך בין הרוכש לבין מי שמייצא את הסחורה.

כאשר אנו לא מייבאים רכב, כל אדם בארץ יכול לייבוא לשימושו האישי חבילות במשקל של עד 20 ק"ג, תוך התחשבות בעובדה שהמוצרים או הסחורה  אינם ברשימת האיסור ליבוא ובנוסף חשוב שעל החבילה שאתם מקבלים, רשום מה תוכנה. בין היתר, ישנם ברשימת הלא מומלצים והאסורים ליבוא אישי:

  • מזון, אשר משקלו הכולל עולה על 15 ק"ג ומחירו עולה על 50$.
  • אלכוהול – אשר עלות המס עליו גבוהה מאוד ויש איסור על יבוא של כמות גדולה מ-5 ליטר.
  • כלי נשק מכל סוג.
  • כמות מסחרית של סחורות. הכוונה היא לא יותר מ-4 מוצרים מאותו הסוג.
  • מוצרים המיועדים למכירה ולא לשימוש אישי.
  • זרעים או צמחים חיים.
  • מכונות משחק הקשורות לתחום ההימורים.

רכישת מוצרים ביבוא אישי

מכיוון שיבוא אישי הוא רכישת מוצרים ישירות מארצות זרות במסגרת שילוח בינלאומי וגם חסרונות קיימים בו, למשל: אתה רוכש מוצר שמגיע ממדינה אחרת, על פי הסטנדרטים, הגדלים ודרכי המסחר שלה ולכן קח בחשבון שאתה עלול לטעות בגודל המוצר שהזמנת או שהמוצר שהוא עלול להיות פגום.

בנוסף לכך, זכור שעל כל מוצר שאתה מייבא, מלבד מוצרי מסויימים – קיים עליו תשלום של מס (מס קניה, מע"מ, מכס), אשר מבוסס על מחיר המוצר, ביטוח, משקל ועוד. לכן, כאשר אתה מבצע הזמנה אישית, וודא כי אתה מודע לתשלום המס ובדוק עם מקור המכירה שלך את נוהלי המס המקובלים, כדי למנוע הפתעות לא נעימות, גם אם רק תקבל הערכה גסה.

אם אתה מייבא סחורה חדשה לחלוטין, המכס ידרוש קבלות. חלק מהארצות ישנו הסכם של סחר חופשי, אשר מעניקים גם הנחות בתשלומי המכס, אך אם אתה תושב חוזר או עולה חדש, אתה פטור מתשלומי המכס ביבוא. בכל מקרה, כדי לקבל את ההנחה במכס, אתה או מי שמסייע לך ביבוא, צריכים להציג תעודה מקורית, אשר בה מצויין היכן מיוצר המוצר אותו אתה מייבא.

אם אתה מייבא מוצר ונעזר בחברת שילוח, סביר להניח שהחברה תדאג להציג את כל המסמכים הנדרשים, כחלק מהשירות שהם מעניקים. שים לב, במוצרים שמייבאים מארה"ב צריך להיות מצויין בתעודות המקור כי מדובר ב"הסכם הסחר החופשי שבין ארה"ב לישראל".

יבוא אישי
יבוא אישי 2
קבלת <br>
			הצעת <br>
			מחיר

קבלת
הצעת
מחיר

סגרו 
			פנייה class=
סגירה

סגרו
פנייה

א.יוניברס טרנזיט בע"מ | משלוח בין לאומי | רילוקיישן לחול

רוצים לקבל הצעה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם
עם ההצעה המשתלמת ביותר

צרו אית� ו קשר בווצאפ צרו אית� ו קשר בווצאפ