המדריך שהכנו עבורכם הינו המקיף ביותר בנושא הכנות לקראת רילוקיישן. כל מה שצריך וחשוב לדעת לפני המעבר לחו"ל. הכנסו וקראו.

חברת א. יוניברס טרנזיט בע"מ עוסקת למעלה מ-25 שנה בליווי משפחות ופרטים היוצאים לתקופת רילוקיישן לחו"ל, או חוזרים לארץ. על בסיס מומחיותה הרבה, ולנוחיותכם, החברה הכינה מסמך המפרט את השלבים וההכנות שיש לבצע טרם היציאה לחו"ל. מסמך זה נכתב תוך כדי שימוש בניסיון מצטבר רב שנים של כלל עובדי החברה ולקוחותיה.

לפני המעבר

מספר חודשים לפני המעבר לחו"ל אנו ממליצים ללמוד על מדינת היעד. חשוב ללמוד ולהכיר את המדינה ברמה הבסיסית, לרבות: תרבות, שפה, ערים מרכזיות, דת, חגים ומועדים, מזג אוויר במשך ימות השנה (טמפ` מקסימום ומינימום), מדינות שכנות ואף כללי התנהגות (מותר ואסור).

מעבר לכך, חשוב מאד ללמוד ולהבין את המדינה גם מהיבטים נוספים בצורה מעמיקה יותר. למשל, כדאי לדעת על נושאים אלו:

 • יוקר המחיה: מהן העלויות הבסיסיות של מוצרי צריכה בסיסים, דיור, תחבורה ציבורית וכו`
 • בריאות: כיצד פועלת מערכת הבריאות המקומית, מהן הדרישות שלה, טיפולים, רמה רפואית וכו`
 • כסף: מהו המטבע המקומי ושערי המרה, שיטות העברת כספים, בנקים ועלויות הבנקים, צורת ניהול הכספים במדינה, צורות תשלום מקובלות, כרטיסי אשראי מקומיים ובינלאומיים.
 • קוד התנהגות ולבוש: כיצד נהוג להתלבש בעבודה, בשעות הפנאי, בעת בילוי, במקומות ציבוריים שונים – הן למבוגרים והן לילדים.
 • חוקים מקומיים בסיסים: במדינות רבות בעולם קיים הבדל משמעותי בין המקובל שם למקובל במדינות אחרות. חשוב להבין וללמוד את החוקים הבסיסיים על מנת למנוע תקלות והסתבכות מיותרת. כמו כן, חשוב ללמוד את חוקי העבודה ואף להוועץ עם קולגה מקומי.
 • הכרות עם השפה: רצוי ללמוד מעט על השפה המקומית. מומלץ לקחת שיעורים פרטיים לכלל בני המשפחה וללמוד מילים בסיסיות. ידיעת השפה מועילה תמיד, ובעיקר בהתחלה.
 • ביטחון: מומלץ ללמוד על המצב הביטחוני במדינה, לרבות שיעור הפשע, אלימות, ריכוזי פשיעה, אזורים מסוכנים, צורת התנהגות עם ילדים, מותר ואסור. בעיקר חשוב להבין מה יחס המדינה לישראלים ויהודים, ולהתנהג בהתאם (במידת הצורך, להסתיר מאפיינים מזהים).
 • נימוסים ותקשורת בין תרבותית: נימוסים, מנהגים והליכות הם סוגים שונים של דפוסי התנהגות מקובלים. נורמות אלה שונות במדינות שונות בעולם. לדוגמא, בכל העולם (למעט במזרח התיכון) שאלת הגיל והמצב המשפחתי נחשבת לחטטנות יתר.
 • יהדות בחו"ל: כדאי לאתר את המקומות המזוהים עם הדת היהודית, לרבות בתי חב"ד, בתי כנסת, מסעדות ואוכל כשר, קהילה יהודית, בתי ספר ומוסדות לימוד וכו`.
 • חינוך: בעיקר כאשר ילדים מצטרפים לחווית הרילוקיישן, כדאי ללמוד ולהבין את מערכת החינוך המקומית או הבינלאומית במדינה, לרבות תאריכי הרשמה, תחילת שנת לימודים, חופשים וחופשות, רמת החינוך ובחירת מוסד חינוכי מתאים וכו`.

הכנות לקראת המעבר

כחודש-חודשיים מראש יש להתחיל בהכנות לקראת המעבר. הכנות אלה כוללות:

 • ביטוח בריאות, חיים ונסיעות: אחד השיקולים העולים בכל מעבר הוא נושא הבריאות. כיצד מבטיחים את בריאות המשפחה בעת השהות בחו"ל? ביטוח רפואי שונה מביטוח נסיעות, הוא מכיל כיסויים רחבים ומקיפים בשגרה ובחירום. שירותי הבריאות הנהוגים בחו"ל שונים בדרך כלל משירותי מערכת הבריאות הציבורית הנהוגה בישראל והמבוססת על חוק ביטוח בריאות ממלכתי. השוני בא לידי ביטוי בתפיסת השירות, בעלויות הטיפולים הרפואיים, בזמינותם ובצורך לקבל שירות מספקים רפואיים לא מוכרים, ספקים הדוברים שפה זרה והינם בעלי מנטליות וסדרי עדיפויות שונים מהמקובל אצלנו. לרוב, יתבססו השירותים בחו"ל על רפואה פרטית בעלות גבוהה מזו שאנו מורגלים אליה.
 • בדיקות רפואיות וחיסונים: ההחלטה על מתן חיסון, השלמת חיסונים או טיפול מונע ניתנת לכל אדם באופן פרטני במרפאות מטיילים בלשכות הבריאות או בקופות החולים ובבתי החולים. ההחלטה נעשית על בסיס מצבו החיסוני של הנוסע, מדינת היעד, תנאי הנסיעה ומשך השהייה. רצוי לפנות בהקדם למרפאת המטיילים לפחות 6 שבועות לפני הנסיעה. כמו כן, מומלץ לבצע בדיקה רפואית מקיפה טרם הנסיעה לכלל בני המשפחה ולשמור בהישג יד את גיליון הבדיקות. מומלץ לתרגם את גיליון הבדיקות לשפה המקומית במדינת היעד.בכלל זה, אנו ממליצים על בדיקת שיניים מקיפה והשלמת טיפולי שיניים טרם הנסיעה.כחלק מבדיקת המצב הרפואי מומלץ להצטייד בתרופות שהן בשימוש תדיר וכן ללמוד על דרכי השגת תרופות במדינת היעד.
 • תעודות ומסמכים חשובים: מרוב כל הכנות לקראת המעבר, אנו נוטים לשכוח להכין מבעוד מועד מסמכים חשובים למהלך התקין של חיינו ביעד החדש. יש להקפיד על הכנת:
 • פנקס חיסונים מעודכנן וחתום עבור כל בני המשפחה
 • רישיון נהיגה בינלאומי עבור שני בני הזוג
 • תרגום מסמכים חשובים על ידי גורם מוסמך וחתימת נוטוריון במידת הצורך
 • יש לסרוק ולשמור מסמכים חשובים במחשב האישי ואו בדיסק חיצוני

דרכונים ואשרות שהייה: יש לוודא כי הדרכונים של כל בני המשפחה בתוקף ולזמן ממושך. כדאי להערך לחידושם של דרכונים שמועד פקיעתם קרוב בכדי להמנע מהתרוצצויות במדינת היעד, בוודאי בתקופת ההסתגלות הראשונית. כמו כן, מומלץ לצאת מהארץ כאשר ברשותכם אשרות שהייה חוקיות לכל בני המשפחה – לא די להסתפק באשרת תייר. עוד מומלץ, לבדוק מבעוד מועד מיקום חידוש הדרכונים והאשרות ולוודא קיומם של כל המסמכים הנדרשים מבעוד מועד.

חשבון בנק במדינת היעד: סביר שתוכלו לפתוח את חשבון הבנק עם הגעתכם למדינת היעד, אולם ניתן לפתוח חשבון בבנק זר או בבנק ישראלי בעל סניפים במדינת היעד, או לחילופין לבדוק מבעוד מועד אילו בנקים פועלים במדינת היעד ואילו מסמכים נדרשים לפתיחת חשבון בסניף המקומי. מומלץ לבדוק ולהכיר את גובה העמלות הנהוגות ביעד. בהקשר זה, מומלץ לוודא כי ברשותך כרטיס אשראי בינלאומי.

ניתוק תושבות והיבטי מיסוי: יש לבדוק מהו המועד לקביעת ניתוק תושבות לצורכי מס, כמו גם לצרכי ביטוח לאומי, קופת חולים, ביטוחי מנהלים, רכוש בישראל, חשבונות בנק ועוד. אנו ממליצים לקבל חוות דעת מרואה חשבון או עו"ד המתמצא בנושא מיסוי בינלאומי וניוד עובדים (רילוקיישן), לצורך קבלת הדרכה והכנה מסודרת מבעוד מועד. כחלק בלתי נפרד מכך, יש לבחון מהם הסדרי הפנסיה וכיצד משמרים אותם גם בשנים בהם אתם שוהים בחו"ל.

שילוח חפצים אישיים: בהתאם למשך זמן הרילוקיישן ותקציב הרילוקיישן הניתן על ידי החברה, כדאי לדעת מה תרצו (ותוכלו) להעביר עמכם לחו"ל. בעיקר כאשר מדובר במעבר עם ילדים, אנו ממליצים לקחת אתכם פריטים שיוצרים אווירה בייתית ומוכרת, למשל – תמונות, שטיחים, קישוטים ואביזרי נוי, רהיטים וכו`.

אל תהססו להזמין את אחד ממומחי חברת א. יוניברס טרנזיט לפגישה בביתכם, ללא כל התחייבות, לצורך הערכת נפח התכולה והגשת הצעת מחיר. חשוב להבין כיצד בנויה ההצעה, אופן המשלוח (ים או אוויר) ובעיקר חשוב להבין את משך זמן השילוח ולהערך לשהות של עד מספר חודשים ללא החפצים (תלוי ביעד).

חשוב עוד להכיר את זכויותיך כיצואן ובעיקר את זכויותיך עם שובך ארצה בתום תקופת הרילוקיישן כתושב חוזר. שילוח החפצים חשוב ביותר להתאקלמות טובה וללא בעיות ולכן מומחי החברה יעשו כמיטב יכולתם לקצר את זמן המשלוח ולהוביל החפצים בשירות מדלת לדלת – עם מינימום אפילו "אפס התערבות" מצידכם.

כחלק מתהליך השילוח אנו מאפשרים ללקוחותינו לעקוב אחר המשלוח וללוותו עד להגעה ליעד. כך תוכלו להערך, במידה והזמן מתארך או מתקצר.

עוד חשוב להבין מה מותר לשלוח ומה אסור. למשל, מדינות רבות היום אינן מאפשרות הכנסה של אוכל ושתיה לתחומיהן.

כחלק מן השילוח חשוב לרכוש חבילת ביטוח למטען. שאל את מומחה החברה לגבי אופציות הביטוח השונות.

טיסות ונסיעה: מומלץ לבצע נסיעה מקדימה אחת לפחות טרם המעבר, ביחד עם בן הזוג, "להכרת השטח". את הנסיעה האחרונה יש לתכנן בקפידה במטרה להגיע ליעד רעננים ומלאי מרץ ותשוקה להתחלה חדשה. חשוב לתכנן את הטיסה ולהכיר את שדות התעופה מבעוד מועד, וכן לדעת מהן שעות ההמראה והנחיתה על פי השעה המקומית.

אנו ממליצים לבחור בחברת תעופה שתלווה אתכם בכל תקופת הרילוקיישן ולהצטרף לתוכנית הנוסע המתמיד על מנת להנות מהטבות ושדרוגים בעתיד. למדו את מסלול הטיסהף לרבות חניות ביניים ומקום איסוף המזוודות. אנו ממליצים על טיסה קצרה ככל האפשר שתאפשר הגעה בשעות היום. הגעה בשעות היום תאפשר פרק זמן ראשון להתאקלמות שיהווה את הרושם הראשוני של בני המשפחה, ובעיקר של הילדים, ביעד. יש לארגן ולתכנן את מקום הלינה והשהייה הראשונים ולוודא שמכר יאסוף אתכם עם הגעתכם.

מומלץ להגיע עם כסף מזומן – סכום התחלתי סביר שיאפשר קניות בסיסיות. כמו כן, יש לוודא נגישות למשיכת כסף מזומן בתקופה הקרובה.

הכנות במדינת היעד

כחודשיים שלושה לפני המעבר יש לבחון ולהכין את הנדרש במדינת היעד. הכנות אלה חשובות ויקבעו את צורת חייכם בתקופת השהות בחו"ל.

תקשורת ודרכי התקשרות: יש לבחון ולהערך מבעוד מועד לתקשורת בינלאומית למן היום הראשון ועד כניסה לשגרת החיים. יש להצטייד בטלפון נייד פתוח לחו"ל לימים הראשונים, וכן להתקשר עם מפעיל סלולרי מקומי. למדו והכירו את השחקנים המקומיים וחבילות התקשורת, מהן ההטבות המגיעות לך ממקום העבודה ומה תהא העלות לשאר בני המשפחה.

שיחות בינלאומיות לארץ לך ולבני המשפחה שירצו לשמור על קשר רציף – בדקו חבילות תקשורת משתלמות, שהרי תקיימו כעת שיחות בינלאומיות בתדירות גבוהה מזו שהכרת עד עתה.

מגורים: מומלץ לבדוק היטב את מקום המגורים, כיוון שהוא יהווה את הבסיס של המשפחה. הצלחת המעבר תלויה רבות בין השאר בגורם זה ולכן מומלץ לשים לב ומשקל רב למקום המגורים. במידת הצורך רצוי לשקול נסיעה מקדימה לבחירת המגורים ביחד עם בןבת הזוג.

משפחה: יש לבחון מהו הזמן המתאם ביותר להצטרפות המשפחה. לא מן הנמנע שהמשפחה תצטרף לאחר מספר שבועות התארגנות התחלתית במטרה להקל על המעבר למדינת היעד ולהסיר את החסמים הראשונים שיגרמו להרגשת אי נוחות. מומלץ ליצור תחושת נוחות מקסימלית לפני הצטרפות בני המשפחה, ובעיקר הילדים. חשוב להכיר את הסביבה ולהדריך את בני המשפחה המצטרפים, ולא לתת לחוות את היעד ביחד איתם בפעם הראשונה. זאת משום שכך ניתן לסנן ולהציג להם את הטוב ביותר, וליצור תחושת נוחות וביטחון.

חברים וקהילה: מומלץ להתחבר לקהילה היהודית/ישראלית ולחברים מהר ככל שניתן. התחלה טובה יכולה להיות קוליגות ישראלים באותה חברה או חברות מקבילות שכבר נמצאים ביעד או לחילופין קהילה ישראלית מקומית. רצוי ליצור חברויות וקשרי ידידות עוד טרם המעבר.

אנשי קשר חשובים: יש ללמוד ולשמור על רשימת קשר הן במקום העבודה והן מחוצה לו. בכלל זה: אנשי מפתח בארגון, אחראי רילוקיישן, מנהל ישיר ואנשי מפתח, מוקד ביטחון והצלה מקומיים, שגרירות או נספחות של מדינת ישראל, מוקד ביטוח וספקי משנה של חברת הביטוח בחו"ל, מרפאות מקומיות, מרפאת שיניים, מכבי אש, עזרה ראשונה, סוכן נסיעות וכמובן בני משפחה וחברים.

רכב ואמצעי התניידות: הכינו את אמצי ההתניידות שלכם ושל בני המשפחה טרם הנסיעה. אם יש צורך ברכישת רכב לבן/בת הזוג, לימדו היכן רוכשים רכש, מהם התנאים המקובלים ומהן העלויות. הכינו מבעוד מועד רכב לימים הראשונים. במידה ויש צורך לשכור רכב אנו ממליצים לעשות זאת מהארץ דרךחברות המתמחות בכך – ובמחירים זולים יותר מאלה שתשיגו בחו"ל.

מקום העבודה: יש לוודא כי אתם מכירים את אנשי המפתח בחברה, את הקוליגות, המחלקה וצוות העובדים הקרוב אליך, וכן את המבנה הארגוני. מומלץ להכיר אותם אישית ולנהל שיחות הכרות עם אנשי המפתח, מנהלים ישירים ואחראים על המעבר. לימדו את התרבות הארגונית הנהוגה, מה המקובל ומה לא מקובל. יש להכין מבעוד מועד את שם איש הקשר בארגון שיקבל את פניך ביומך הראשון, לוודא שהינך מכיר את הכניסה למשרד, למחשב, לניירת חשובה ונדרשת ובעיקר לדוא"ל. וודאו כי הנכם מודעים לתנאי וסביבת העבודה, תנאי העסקה, זכויות וחובות בארגון – גם אם אתם עוברים לסניף של החברה הנוכחית. וודאו ולמדו את תחומי אחריותכם, מיהו המנהל ומיהם העובדים תחתיכם בתקופה החדשה. מחוויית לקוחותינו אנו יודעים שפגישה ראשונית, לפני תחילת העבודה, עם מנהלייך יגרמו להרגשת נוחות והתאקלמות מהירים.

המעבר לחול עצמו

משלוח חפצים אישיים: תכננו את הזמן האולטימטיבי עבורכם למשלוח החפצים האישיים. בהבנה שמשלוח תכולת הבית אורך כמספר שבועות עד מספר חודשים, יש לבחור את הזמן המתאים למשלוח. אם תסתדרו טוב יותר ללא התכולה בארץ ותוכלו לשהות אצל בני משפחה וקרובים בזמן שהחפצים עושים דרכם ליעד, מומלץ לתאם את הגעת המטען לזמן הגעת המשפחה. אם חבילת הרילוקיישן כוללת שהות של חודש או יותר מכך בבית מלון מקומי, כפי שמקובל בחלק מן החברות, כדאי לשלוח את התכולה מספר ימים לפני עזיבתכם כך שהחפצים יעשו דרכם בזמן שהותכם ביעד. בכל מקרה, עקבו אחר מטענכם ע"מ להערך בהתאם.

לאחר שבחרתם את זמן המשלוח, הקדישן תשומת לב מיוחדת לשאלה אילו פריטים יישלחו דרך הים ואילו ישלחו באוויר (בין אם במשלוח אווירי או אתכם בטיסה). הפרידו בין המשלוחים על מנת שצוות האורזים לא ישלח בים פריטים המיועדים למשלוח אווירי. הפרידו בין הפריטים שתשלחו לאלה שתקחו איתכם בטיסה. נצלו את המשקל המקסימלי שמותר לכם להעלות לטיסה, שכן אלו הפריטים שילוו אתכם עד הגעת המטען ליעד.

עם נחיתתכם ביעד אנו ממליצים ליצור קשר עם נציגותנו בחו"ל במטרה להתעדכן ולמסור פרטי קשר, וכן על מנת להכין את הניירת הנדרשת לשחרור המטען.

תקופת הביניים: זהו פרק הזמן מרגע שעזבתם את ביתכם במדינת המקור (ישראל) ועד לכניסה למשכנכם החדש המכיל את תכולת ביתכם. בדקו ותכננו זמן זה מראש! בכלל זה: היכן מתגוררים, מה לובשים, מה עושים, כיצד תראה השגרה, מה אוכלים, באיזה סביבה חיים ועם מי חולקים את שגרת חיינו בתקופה זו. חשוב לשים לב ולתכנן זמן זה על מנת להקל על בני המשפחה. זוהי תקופה לא פשוטה ותלויה בזמן המשלוח של החפצים ותאריכים מתוכננים מראש.

המראה לארץ חדשה: רצוי לצאת לדרך חדשה כאשר היא מתוכננת היטב על מנת שזו תהא "המראה" ולא "התרסקות". רצוי לצאת לאחר שהכרתם את מדינת היעד ולמזער ככל שניתן את הבילתי נודע. יש לצאת עם מכתב רשמי של החברה השולחת והחברה המקומית ולוודא מי יקבל את פניכם עם נחיתתכם. יש להקפיד שלא לשכוח אף מסמך/נייר/אישור, כדי קליטתכם תהיה קלה ככל האפשר.

לנוחיותכם הכנו רשימת בידוק (Checklist):

 • דרכונים בתוקף של כל בני המשפחה
 • דרכונים ישנים
 • כרטיסי טיסה
 • אשרות כניסה ושהייה
 • מכתב הזמנה מהחברה הקולטת
 • תמונות פספורט של כל בני המשפחה
 • רישיון נהיגה בתוקף לשני בני הזוג
 • פרטי פוליסת ביטוח ומוקדים טלפוניים
 • כרטיסי אשראי בינלאומיים
 • פנקס חיסונים
 • מתאם חשמל
 • טלפון נייד
 • רשימת אנשי קשר בחברה
 • פרטי איש קשר שיקבל את פניכם
 • כתובת מגורים
 • תרופות חיוניות ותרופות לעזרה ראשונה
 • פרטי נציג חברת השילוח ביעד

לאחר המעבר

שגרת חיים: מהר ככל האפשר בנו לעצמכם שגרת חיים. סדר יום שיחליף את הקודם ויקנה תחושת ביטחון לכל בני המשפחה. הכניסו עצמכם למסגרות (עבודה, לימודים, חוגים, חברה) במטרה לצמצם את חוסר הוודאות והשעמום.

הכירו ולמדו: טיילו בשכונה, בעיר, במדינה והכירו אותה כשם שהמקומיים מכירים. הבינו את התרבות והמשיכו לקרוא וללמוד עליה.

שמרו איתנו על קשר: בידינו הכלים לחזרתכם ארצה. אנו מכירים ויודעים את מצבכם, זכויותיכם וחוקיות היבוא. אל תהססו לשאול בכל שלב, ללמוד ולחקור אותנו. נצלו הידע הקיים בארגוננו. אנו נדריך אתכם מה כדאי ומה לאו, מה מותר ומה אסור לשלוח חזרה.

תהנו ותצליחו: רוב רובם של הלקוחות ששלחנו לרילוקיישן דווחו כי חוויית הרילוקיישן מעשירה, מהנה, בונה ומעצימה. זכותכם להנות ממנה!

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה!

המדריך שהכנו עבורכם הינו המקיף ביותר בנושא הכנות לקראת רילוקיישן. כל מה שצריך וחשוב לדעת לפני המעבר לחו"ל. הכנסו וקראו.

חברת א. יוניברס טרנזיט בע"מ עוסקת למעלה מ-25 שנה בליווי משפחות ופרטים היוצאים לתקופת רילוקיישן לחו"ל, או חוזרים לארץ. על בסיס מומחיותה הרבה, ולנוחיותכם, החברה הכינה מסמך המפרט את השלבים וההכנות שיש לבצע טרם היציאה לחו"ל. מסמך זה נכתב תוך כדי שימוש בניסיון מצטבר רב שנים של כלל עובדי החברה ולקוחותיה.

לפני המעבר

מספר חודשים לפני המעבר לחו"ל אנו ממליצים ללמוד על מדינת היעד. חשוב ללמוד ולהכיר את המדינה ברמה הבסיסית, לרבות: תרבות, שפה, ערים מרכזיות, דת, חגים ומועדים, מזג אוויר במשך ימות השנה (טמפ` מקסימום ומינימום), מדינות שכנות ואף כללי התנהגות (מותר ואסור).

מעבר לכך, חשוב מאד ללמוד ולהבין את המדינה גם מהיבטים נוספים בצורה מעמיקה יותר. למשל, כדאי לדעת על נושאים אלו:

 • יוקר המחיה: מהן העלויות הבסיסיות של מוצרי צריכה בסיסים, דיור, תחבורה ציבורית וכו`
 • בריאות: כיצד פועלת מערכת הבריאות המקומית, מהן הדרישות שלה, טיפולים, רמה רפואית וכו`
 • כסף: מהו המטבע המקומי ושערי המרה, שיטות העברת כספים, בנקים ועלויות הבנקים, צורת ניהול הכספים במדינה, צורות תשלום מקובלות, כרטיסי אשראי מקומיים ובינלאומיים.
 • קוד התנהגות ולבוש: כיצד נהוג להתלבש בעבודה, בשעות הפנאי, בעת בילוי, במקומות ציבוריים שונים – הן למבוגרים והן לילדים.
 • חוקים מקומיים בסיסים: במדינות רבות בעולם קיים הבדל משמעותי בין המקובל שם למקובל במדינות אחרות. חשוב להבין וללמוד את החוקים הבסיסיים על מנת למנוע תקלות והסתבכות מיותרת. כמו כן, חשוב ללמוד את חוקי העבודה ואף להוועץ עם קולגה מקומי.
 • הכרות עם השפה: רצוי ללמוד מעט על השפה המקומית. מומלץ לקחת שיעורים פרטיים לכלל בני המשפחה וללמוד מילים בסיסיות. ידיעת השפה מועילה תמיד, ובעיקר בהתחלה.
 • ביטחון: מומלץ ללמוד על המצב הביטחוני במדינה, לרבות שיעור הפשע, אלימות, ריכוזי פשיעה, אזורים מסוכנים, צורת התנהגות עם ילדים, מותר ואסור. בעיקר חשוב להבין מה יחס המדינה לישראלים ויהודים, ולהתנהג בהתאם (במידת הצורך, להסתיר מאפיינים מזהים).
 • נימוסים ותקשורת בין תרבותית: נימוסים, מנהגים והליכות הם סוגים שונים של דפוסי התנהגות מקובלים. נורמות אלה שונות במדינות שונות בעולם. לדוגמא, בכל העולם (למעט במזרח התיכון) שאלת הגיל והמצב המשפחתי נחשבת לחטטנות יתר.
 • יהדות בחו"ל: כדאי לאתר את המקומות המזוהים עם הדת היהודית, לרבות בתי חב"ד, בתי כנסת, מסעדות ואוכל כשר, קהילה יהודית, בתי ספר ומוסדות לימוד וכו`.
 • חינוך: בעיקר כאשר ילדים מצטרפים לחווית הרילוקיישן, כדאי ללמוד ולהבין את מערכת החינוך המקומית או הבינלאומית במדינה, לרבות תאריכי הרשמה, תחילת שנת לימודים, חופשים וחופשות, רמת החינוך ובחירת מוסד חינוכי מתאים וכו`.

הכנות לקראת המעבר

כחודש-חודשיים מראש יש להתחיל בהכנות לקראת המעבר. הכנות אלה כוללות:

 • ביטוח בריאות, חיים ונסיעות: אחד השיקולים העולים בכל מעבר הוא נושא הבריאות. כיצד מבטיחים את בריאות המשפחה בעת השהות בחו"ל? ביטוח רפואי שונה מביטוח נסיעות, הוא מכיל כיסויים רחבים ומקיפים בשגרה ובחירום. שירותי הבריאות הנהוגים בחו"ל שונים בדרך כלל משירותי מערכת הבריאות הציבורית הנהוגה בישראל והמבוססת על חוק ביטוח בריאות ממלכתי. השוני בא לידי ביטוי בתפיסת השירות, בעלויות הטיפולים הרפואיים, בזמינותם ובצורך לקבל שירות מספקים רפואיים לא מוכרים, ספקים הדוברים שפה זרה והינם בעלי מנטליות וסדרי עדיפויות שונים מהמקובל אצלנו. לרוב, יתבססו השירותים בחו"ל על רפואה פרטית בעלות גבוהה מזו שאנו מורגלים אליה.
 • בדיקות רפואיות וחיסונים: ההחלטה על מתן חיסון, השלמת חיסונים או טיפול מונע ניתנת לכל אדם באופן פרטני במרפאות מטיילים בלשכות הבריאות או בקופות החולים ובבתי החולים. ההחלטה נעשית על בסיס מצבו החיסוני של הנוסע, מדינת היעד, תנאי הנסיעה ומשך השהייה. רצוי לפנות בהקדם למרפאת המטיילים לפחות 6 שבועות לפני הנסיעה. כמו כן, מומלץ לבצע בדיקה רפואית מקיפה טרם הנסיעה לכלל בני המשפחה ולשמור בהישג יד את גיליון הבדיקות. מומלץ לתרגם את גיליון הבדיקות לשפה המקומית במדינת היעד.בכלל זה, אנו ממליצים על בדיקת שיניים מקיפה והשלמת טיפולי שיניים טרם הנסיעה.כחלק מבדיקת המצב הרפואי מומלץ להצטייד בתרופות שהן בשימוש תדיר וכן ללמוד על דרכי השגת תרופות במדינת היעד.
 • תעודות ומסמכים חשובים: מרוב כל הכנות לקראת המעבר, אנו נוטים לשכוח להכין מבעוד מועד מסמכים חשובים למהלך התקין של חיינו ביעד החדש. יש להקפיד על הכנת:
 • פנקס חיסונים מעודכנן וחתום עבור כל בני המשפחה
 • רישיון נהיגה בינלאומי עבור שני בני הזוג
 • תרגום מסמכים חשובים על ידי גורם מוסמך וחתימת נוטוריון במידת הצורך
 • יש לסרוק ולשמור מסמכים חשובים במחשב האישי ואו בדיסק חיצוני

דרכונים ואשרות שהייה: יש לוודא כי הדרכונים של כל בני המשפחה בתוקף ולזמן ממושך. כדאי להערך לחידושם של דרכונים שמועד פקיעתם קרוב בכדי להמנע מהתרוצצויות במדינת היעד, בוודאי בתקופת ההסתגלות הראשונית. כמו כן, מומלץ לצאת מהארץ כאשר ברשותכם אשרות שהייה חוקיות לכל בני המשפחה – לא די להסתפק באשרת תייר. עוד מומלץ, לבדוק מבעוד מועד מיקום חידוש הדרכונים והאשרות ולוודא קיומם של כל המסמכים הנדרשים מבעוד מועד.

חשבון בנק במדינת היעד: סביר שתוכלו לפתוח את חשבון הבנק עם הגעתכם למדינת היעד, אולם ניתן לפתוח חשבון בבנק זר או בבנק ישראלי בעל סניפים במדינת היעד, או לחילופין לבדוק מבעוד מועד אילו בנקים פועלים במדינת היעד ואילו מסמכים נדרשים לפתיחת חשבון בסניף המקומי. מומלץ לבדוק ולהכיר את גובה העמלות הנהוגות ביעד. בהקשר זה, מומלץ לוודא כי ברשותך כרטיס אשראי בינלאומי.

ניתוק תושבות והיבטי מיסוי: יש לבדוק מהו המועד לקביעת ניתוק תושבות לצורכי מס, כמו גם לצרכי ביטוח לאומי, קופת חולים, ביטוחי מנהלים, רכוש בישראל, חשבונות בנק ועוד. אנו ממליצים לקבל חוות דעת מרואה חשבון או עו"ד המתמצא בנושא מיסוי בינלאומי וניוד עובדים (רילוקיישן), לצורך קבלת הדרכה והכנה מסודרת מבעוד מועד. כחלק בלתי נפרד מכך, יש לבחון מהם הסדרי הפנסיה וכיצד משמרים אותם גם בשנים בהם אתם שוהים בחו"ל.

שילוח חפצים אישיים: בהתאם למשך זמן הרילוקיישן ותקציב הרילוקיישן הניתן על ידי החברה, כדאי לדעת מה תרצו (ותוכלו) להעביר עמכם לחו"ל. בעיקר כאשר מדובר במעבר עם ילדים, אנו ממליצים לקחת אתכם פריטים שיוצרים אווירה בייתית ומוכרת, למשל – תמונות, שטיחים, קישוטים ואביזרי נוי, רהיטים וכו`.

אל תהססו להזמין את אחד ממומחי חברת א. יוניברס טרנזיט לפגישה בביתכם, ללא כל התחייבות, לצורך הערכת נפח התכולה והגשת הצעת מחיר. חשוב להבין כיצד בנויה ההצעה, אופן המשלוח (ים או אוויר) ובעיקר חשוב להבין את משך זמן השילוח ולהערך לשהות של עד מספר חודשים ללא החפצים (תלוי ביעד).

חשוב עוד להכיר את זכויותיך כיצואן ובעיקר את זכויותיך עם שובך ארצה בתום תקופת הרילוקיישן כתושב חוזר. שילוח החפצים חשוב ביותר להתאקלמות טובה וללא בעיות ולכן מומחי החברה יעשו כמיטב יכולתם לקצר את זמן המשלוח ולהוביל החפצים בשירות מדלת לדלת – עם מינימום אפילו "אפס התערבות" מצידכם.

כחלק מתהליך השילוח אנו מאפשרים ללקוחותינו לעקוב אחר המשלוח וללוותו עד להגעה ליעד. כך תוכלו להערך, במידה והזמן מתארך או מתקצר.

עוד חשוב להבין מה מותר לשלוח ומה אסור. למשל, מדינות רבות היום אינן מאפשרות הכנסה של אוכל ושתיה לתחומיהן.

כחלק מן השילוח חשוב לרכוש חבילת ביטוח למטען. שאל את מומחה החברה לגבי אופציות הביטוח השונות.

טיסות ונסיעה: מומלץ לבצע נסיעה מקדימה אחת לפחות טרם המעבר, ביחד עם בן הזוג, "להכרת השטח". את הנסיעה האחרונה יש לתכנן בקפידה במטרה להגיע ליעד רעננים ומלאי מרץ ותשוקה להתחלה חדשה. חשוב לתכנן את הטיסה ולהכיר את שדות התעופה מבעוד מועד, וכן לדעת מהן שעות ההמראה והנחיתה על פי השעה המקומית.

אנו ממליצים לבחור בחברת תעופה שתלווה אתכם בכל תקופת הרילוקיישן ולהצטרף לתוכנית הנוסע המתמיד על מנת להנות מהטבות ושדרוגים בעתיד. למדו את מסלול הטיסהף לרבות חניות ביניים ומקום איסוף המזוודות. אנו ממליצים על טיסה קצרה ככל האפשר שתאפשר הגעה בשעות היום. הגעה בשעות היום תאפשר פרק זמן ראשון להתאקלמות שיהווה את הרושם הראשוני של בני המשפחה, ובעיקר של הילדים, ביעד. יש לארגן ולתכנן את מקום הלינה והשהייה הראשונים ולוודא שמכר יאסוף אתכם עם הגעתכם.

מומלץ להגיע עם כסף מזומן – סכום התחלתי סביר שיאפשר קניות בסיסיות. כמו כן, יש לוודא נגישות למשיכת כסף מזומן בתקופה הקרובה.

הכנות במדינת היעד

כחודשיים שלושה לפני המעבר יש לבחון ולהכין את הנדרש במדינת היעד. הכנות אלה חשובות ויקבעו את צורת חייכם בתקופת השהות בחו"ל.

תקשורת ודרכי התקשרות: יש לבחון ולהערך מבעוד מועד לתקשורת בינלאומית למן היום הראשון ועד כניסה לשגרת החיים. יש להצטייד בטלפון נייד פתוח לחו"ל לימים הראשונים, וכן להתקשר עם מפעיל סלולרי מקומי. למדו והכירו את השחקנים המקומיים וחבילות התקשורת, מהן ההטבות המגיעות לך ממקום העבודה ומה תהא העלות לשאר בני המשפחה.

שיחות בינלאומיות לארץ לך ולבני המשפחה שירצו לשמור על קשר רציף – בדקו חבילות תקשורת משתלמות, שהרי תקיימו כעת שיחות בינלאומיות בתדירות גבוהה מזו שהכרת עד עתה.

מגורים: מומלץ לבדוק היטב את מקום המגורים, כיוון שהוא יהווה את הבסיס של המשפחה. הצלחת המעבר תלויה רבות בין השאר בגורם זה ולכן מומלץ לשים לב ומשקל רב למקום המגורים. במידת הצורך רצוי לשקול נסיעה מקדימה לבחירת המגורים ביחד עם בןבת הזוג.

משפחה: יש לבחון מהו הזמן המתאם ביותר להצטרפות המשפחה. לא מן הנמנע שהמשפחה תצטרף לאחר מספר שבועות התארגנות התחלתית במטרה להקל על המעבר למדינת היעד ולהסיר את החסמים הראשונים שיגרמו להרגשת אי נוחות. מומלץ ליצור תחושת נוחות מקסימלית לפני הצטרפות בני המשפחה, ובעיקר הילדים. חשוב להכיר את הסביבה ולהדריך את בני המשפחה המצטרפים, ולא לתת לחוות את היעד ביחד איתם בפעם הראשונה. זאת משום שכך ניתן לסנן ולהציג להם את הטוב ביותר, וליצור תחושת נוחות וביטחון.

חברים וקהילה: מומלץ להתחבר לקהילה היהודית/ישראלית ולחברים מהר ככל שניתן. התחלה טובה יכולה להיות קוליגות ישראלים באותה חברה או חברות מקבילות שכבר נמצאים ביעד או לחילופין קהילה ישראלית מקומית. רצוי ליצור חברויות וקשרי ידידות עוד טרם המעבר.

אנשי קשר חשובים: יש ללמוד ולשמור על רשימת קשר הן במקום העבודה והן מחוצה לו. בכלל זה: אנשי מפתח בארגון, אחראי רילוקיישן, מנהל ישיר ואנשי מפתח, מוקד ביטחון והצלה מקומיים, שגרירות או נספחות של מדינת ישראל, מוקד ביטוח וספקי משנה של חברת הביטוח בחו"ל, מרפאות מקומיות, מרפאת שיניים, מכבי אש, עזרה ראשונה, סוכן נסיעות וכמובן בני משפחה וחברים.

רכב ואמצעי התניידות: הכינו את אמצי ההתניידות שלכם ושל בני המשפחה טרם הנסיעה. אם יש צורך ברכישת רכב לבן/בת הזוג, לימדו היכן רוכשים רכש, מהם התנאים המקובלים ומהן העלויות. הכינו מבעוד מועד רכב לימים הראשונים. במידה ויש צורך לשכור רכב אנו ממליצים לעשות זאת מהארץ דרךחברות המתמחות בכך – ובמחירים זולים יותר מאלה שתשיגו בחו"ל.

מקום העבודה: יש לוודא כי אתם מכירים את אנשי המפתח בחברה, את הקוליגות, המחלקה וצוות העובדים הקרוב אליך, וכן את המבנה הארגוני. מומלץ להכיר אותם אישית ולנהל שיחות הכרות עם אנשי המפתח, מנהלים ישירים ואחראים על המעבר. לימדו את התרבות הארגונית הנהוגה, מה המקובל ומה לא מקובל. יש להכין מבעוד מועד את שם איש הקשר בארגון שיקבל את פניך ביומך הראשון, לוודא שהינך מכיר את הכניסה למשרד, למחשב, לניירת חשובה ונדרשת ובעיקר לדוא"ל. וודאו כי הנכם מודעים לתנאי וסביבת העבודה, תנאי העסקה, זכויות וחובות בארגון – גם אם אתם עוברים לסניף של החברה הנוכחית. וודאו ולמדו את תחומי אחריותכם, מיהו המנהל ומיהם העובדים תחתיכם בתקופה החדשה. מחוויית לקוחותינו אנו יודעים שפגישה ראשונית, לפני תחילת העבודה, עם מנהלייך יגרמו להרגשת נוחות והתאקלמות מהירים.

המעבר עצמו

משלוח חפצים אישיים: תכננו את הזמן האולטימטיבי עבורכם למשלוח החפצים האישיים. בהבנה שמשלוח תכולת הבית אורך כמספר שבועות עד מספר חודשים, יש לבחור את הזמן המתאים למשלוח. אם תסתדרו טוב יותר ללא התכולה בארץ ותוכלו לשהות אצל בני משפחה וקרובים בזמן שהחפצים עושים דרכם ליעד, מומלץ לתאם את הגעת המטען לזמן הגעת המשפחה. אם חבילת הרילוקיישן כוללת שהות של חודש או יותר מכך בבית מלון מקומי, כפי שמקובל בחלק מן החברות, כדאי לשלוח את התכולה מספר ימים לפני עזיבתכם כך שהחפצים יעשו דרכם בזמן שהותכם ביעד. בכל מקרה, עקבו אחר מטענכם ע"מ להערך בהתאם.

לאחר שבחרתם את זמן המשלוח, הקדישן תשומת לב מיוחדת לשאלה אילו פריטים יישלחו דרך הים ואילו ישלחו באוויר (בין אם במשלוח אווירי או אתכם בטיסה). הפרידו בין המשלוחים על מנת שצוות האורזים לא ישלח בים פריטים המיועדים למשלוח אווירי. הפרידו בין הפריטים שתשלחו לאלה שתקחו איתכם בטיסה. נצלו את המשקל המקסימלי שמותר לכם להעלות לטיסה, שכן אלו הפריטים שילוו אתכם עד הגעת המטען ליעד.

עם נחיתתכם ביעד אנו ממליצים ליצור קשר עם נציגותנו בחו"ל במטרה להתעדכן ולמסור פרטי קשר, וכן על מנת להכין את הניירת הנדרשת לשחרור המטען.

תקופת הביניים: זהו פרק הזמן מרגע שעזבתם את ביתכם במדינת המקור (ישראל) ועד לכניסה למשכנכם החדש המכיל את תכולת ביתכם. בדקו ותכננו זמן זה מראש! בכלל זה: היכן מתגוררים, מה לובשים, מה עושים, כיצד תראה השגרה, מה אוכלים, באיזה סביבה חיים ועם מי חולקים את שגרת חיינו בתקופה זו. חשוב לשים לב ולתכנן זמן זה על מנת להקל על בני המשפחה. זוהי תקופה לא פשוטה ותלויה בזמן המשלוח של החפצים ותאריכים מתוכננים מראש.

המראה לארץ חדשה: רצוי לצאת לדרך חדשה כאשר היא מתוכננת היטב על מנת שזו תהא "המראה" ולא "התרסקות". רצוי לצאת לאחר שהכרתם את מדינת היעד ולמזער ככל שניתן את הבילתי נודע. יש לצאת עם מכתב רשמי של החברה השולחת והחברה המקומית ולוודא מי יקבל את פניכם עם נחיתתכם. יש להקפיד שלא לשכוח אף מסמך/נייר/אישור, כדי קליטתכם תהיה קלה ככל האפשר.

לנוחיותכם הכנו רשימת בידוק (Checklist):

 • דרכונים בתוקף של כל בני המשפחה
 • דרכונים ישנים
 • כרטיסי טיסה
 • אשרות כניסה ושהייה
 • מכתב הזמנה מהחברה הקולטת
 • תמונות פספורט של כל בני המשפחה
 • רישיון נהיגה בתוקף לשני בני הזוג
 • פרטי פוליסת ביטוח ומוקדים טלפוניים
 • כרטיסי אשראי בינלאומיים
 • פנקס חיסונים
 • מתאם חשמל
 • טלפון נייד
 • רשימת אנשי קשר בחברה
 • פרטי איש קשר שיקבל את פניכם
 • כתובת מגורים
 • תרופות חיוניות ותרופות לעזרה ראשונה
 • פרטי נציג חברת השילוח ביעד

לאחר המעבר

שגרת חיים: מהר ככל האפשר בנו לעצמכם שגרת חיים. סדר יום שיחליף את הקודם ויקנה תחושת ביטחון לכל בני המשפחה. הכניסו עצמכם למסגרות (עבודה, לימודים, חוגים, חברה) במטרה לצמצם את חוסר הוודאות והשעמום.

הכירו ולמדו: טיילו בשכונה, בעיר, במדינה והכירו אותה כשם שהמקומיים מכירים. הבינו את התרבות והמשיכו לקרוא וללמוד עליה.

שמרו איתנו על קשר: בידינו הכלים לחזרתכם ארצה. אנו מכירים ויודעים את מצבכם, זכויותיכם וחוקיות היבוא. אל תהססו לשאול בכל שלב, ללמוד ולחקור אותנו. נצלו הידע הקיים בארגוננו. אנו נדריך אתכם מה כדאי ומה לאו, מה מותר ומה אסור לשלוח חזרה.

תהנו ותצליחו: רוב רובם של הלקוחות ששלחנו לרילוקיישן דווחו כי חוויית הרילוקיישן מעשירה, מהנה, בונה ומעצימה. זכותכם להנות ממנה!

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה!

קבלת <br>
			הצעת <br>
			מחיר

קבלת
הצעת
מחיר

סגרו 
			פנייה class=
סגירה

סגרו
פנייה

א.יוניברס טרנזיט בע"מ | משלוח בין לאומי | רילוקיישן לחול

רוצים לקבל הצעה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם
עם ההצעה המשתלמת ביותר

צרו אית� ו קשר בווצאפ צרו אית� ו קשר בווצאפ