מה זה עמילות מכס?

כאשר כבר עברנו את כל התהליך של הזמנה סחורה מחו"ל והיא הגיעה בשלום לארץ, אנו צריכים לשחרר אותה מהמכס. זהו תהליך פורמלי הידוע בשמו עמילות מכס. צירוף המילים עמילות מכס עלול לגרום ללא מעט מאיתנו כאב ראש לא קטן, שאלות כמו כיצד מבצעים זאת, איך ניתן לפנות לחברת עמילות מכס ובכמה תשלומים זה כרוך? על מנת להסיר את הערפל מהתמונה, פרטנו עבורכם כיצד זה מבוצע:

 

1. במידה ואין לנו עמילי מכס, מי שמשחרר את הסחורה שלנו זה סוכן המכס שנמצא בנמל. סוכן המכס בודק את הסחורה על פי רישומיה ומבצע רישומים בעצמו, על פי נוהלי המכס הישראלים. לאחר שהוא בודק את הסחורה ומחליט על תעריף התשלום הוא גם מסווג את הסחורה על פי התעריף.

2. סוכן המכס הוא זה שיבדוק אם הסחורה חוקית ובעלת רשיון, האם יש לצרף מסמכים מיוחדים עבורה ודואג כי אנו נשלם את כל האגרות – לא רק למכס, אלא גם לנמל, למסוף המטענים וכו`.

3. סוכן המכס נמצא בקשר ישיר עם עמילות המכס של משרד האוצר דרך תקשורת ממוחשבת וכך גם מבוצעים כל התשלומים הנדרשים ומדווחים במקום.

4. בשלב הבא, אנו נדרשים לקבל אישור מהמכס, אשר נקרא "התרת מכס". במידה ונקבל אותו, רשאי סוכן המכס להעביר את הסחורה לידינו. במידה ותהייה בעיה כלשהי, ישנם מקרים בהם מתבקש סוכן המכס לבצע בדיקה של הסחורה באופן פיזי, כדי לראות שהמוצהר לגבי הוא גם מה שנמצא.

 

תהליך שחרור הסחורה מהמכס הוא מובנה וקבוע ברוב המקרים וגם אתם מסוגלים לבצע אותו למרות זאת, סביר להניח שאיש עסקים יעדיף לשכור את שירותיו של עמיל מכס. זמן וטרחה רבה מושקעים בנושא שילוח בינלאומי, כאשר אנו צריכים לקבל סחורה וזה בהחלט זמן יקר. עמיל המכס ישמש עבורנו כמתווך בינינו ובין רשויות המכס והוא מבצע את כל הנדרש באופן קבוע בעת משלוח בין לאומי, מכיר את העובדים במקום ואף נמצא בזמינות עבורכם לכל שאלה. עמיל מכס מכיר את החוקים, הנהלים, את "קיצורי הדרך" ובוודאי חווה מקרים חריגים הקשורים לשחרור מהמכס, כך שיוכל לעמוד באתגרים שיעמדו בפניו, גם עם הסחורה שלכם.

 

אם אתם מייבאים סחורה רבה מחו"ל, ברור שחברות עמילות מכס זה נושא שמוכר לכם וברוב המקרים אתם יכולים לקבל שירות של עמילות מכס מחברת השילוח הקבועה שלכם. חברות שילוח בינלאומיות גדולות, מנוסות ומוכרות ברחבי העולם ואף לעיתים מחזיקות משרד משלהן בנמלים גדולים בארצות שונות, כך שלא תצטרכו כלל לטרוח ולדאוג לגבי כל נושא השחרור מהמכס של הסחורה. חברות עמילות מכס אשר נותנות שירות מסוג זה, עובדות עם אנשים קבועים, מהימנים, אשר מעניקים להן שירות שנים רבות ויוכלו לסייע גם לכם בשחרור הסחורות שלכם מנמלי הים או האוויר

קבלת <br>
			הצעת <br>
			מחיר

קבלת
הצעת
מחיר

סגרו <br>
			פנייה
סגירה

סגרו
פנייה

א.יוניברס טרנזיט בע"מ | רילוקיישן ושילוח בינלאומי

רוצים לקבל הצעה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם
עם ההצעה המשתלמת ביותר